Dětská helma na motorku

Dětská helma je nezbytná pro cyklisty, bruslaře, lyžaře a také motorkáře. Těmto malým sportovcům jsou určeny speciální aerodynamické moto přilby v různých barvách a velikostech. V akcích se dají koupit i za méně než tisíc korun.

Do silničního provozu sice děti na motorce nemůžou, ale jezdí na hřištích, v různých areálech a rovněž závodí. V motokrosu jsou vypsány 3 juniorské kategorie:

1. do 65 cm³ (10–12 let)

2. do 85 cm³ (12–14 let)

3. do 125 cm³ (13–17 let)

Motokrosové helmy jsou lehčí než běžné silniční, dobře chrání hlavu, ale především bradu. Mají také kšilt a volný prostor k nasazení brýlí. Všechny prošly přísným bezpečnostním testováním a splňují nejpřísnější normy evropské homologace. Inspirujte se:

  • dětská moto přilba Worker W310, 980 g, pro obvod hlavy od 49–50 cm
  • helma na motorku W-TEC V127, 1 380 g, od velikosti XS (53–54 cm)

Kdy začít s motokrosem?

Děti jezdí na motorce obvykle od 5 let, některé i dříve. Jakmile začnou závodit, vezme je pod svá křídla Federace motocyklového sportu (FMS), která získává příspěvky i od ministerstva školství. Bývalý úspěšný motokrosový reprezentant Jan Froněk uvedl pro Svět motorů: „Základem je najít přiměřeně talentovaného kloučka, který je ochotný pracovat a poslouchat. A snažit se mu ten sport ve prospěch jeho budoucnosti pokud možno neznechutit. Zní to možná banálně, ale tréninková dřina se dítěti nesmí zajídat.“